רוצה לשוחח

פניה בוואטסאפ

פניה במייל

עשר סיבות שיענו על השאלה: האם כדאי להשקיע בנדל"ן בקפריסין?

במרחק 50 דק' טיסה, שוכנת פנינת השקעות הנדל"ן מהמשגשגות באירופה(ואף בעולם) : קפריסין.

קפריסין, הידועה במיקומה האסטרטגי בין אירופה למזרח התיכון, בביצועים כלכליים יוצאי דופן, ובמגזר הנדל"ן הפורחת שלה, מציעה שפע של הזדמנויות לצמיחה ורווח למשקיעים בינלאומיים.

במיוחד עבור ישראלים, האי נותן הזדמנות להשקעות בנדל"ן עקב המחירים הנוחים והקרבה לישראל.

בשנת 2022, קפריסין חוותה שיא בכמות העסקאות וזינוק מרשים בפעילות של משקיעים זרים, מה שהפך אותה לנקודה חמה להשקעה בנדל"ן.

השקעה בנדל"ן בקפריסין, הוא כבר מעבר לקניית דירה; זהו אמצעי לפיזור סיכונים והגנה על הכסף שלכם!

מאמר זה מתעמק בהיבטים המרכזיים של שוק משגשג זה, וממחיש מדוע קפריסין היא המקום הטוב ביותר עבורם להשקיע בו.

1. צמיחה חזקה במגזר הנכסים למגורים

מגזר הנדל"ן למגורים בקפריסין חווה עלייה מרהיבה בשנת 2022. שווי העסקאות הכולל הגיע לשיא של 3.6 מיליארד אירו, המסמל עלייה של 33% משנה לשנה. בתקופה זו נמכרו כ-14,000 נכסים, המעידים על עלייה בשווי הנכס הממוצע לעומת השנה הקודמת. צמיחה איתנה זו משקפת את חוסנו ומסלולו של השוק כלפי מעלה, מה שהופך אותו למגזר אטרקטיבי עבור משקיעים ישראלים.

2. עליה משמעותית בקרב משקיעים זרים

הפיתוי להשקעה בקפריסין אינו מוגבל רק למקומיים. באי נרשמה עלייה של 61% במספר הנכסים שנרכשו על ידי זרים בשנת 2022 בהשוואה לשנה הקודמת. הזינוק הזה בפעילות הזרה נובע בחלקו מהעברת פעולות חוץ לקפריסין בעקבות מלחמת אוקראינה. מגמה זו מדגישה את פנייתה של קפריסין למשקיעים בינלאומיים ואת נכונותה לקבל את פניהם.

3. צמיחה ברכישת נכסי מגורים יוקרתיים

מגזר הנכסים היוקרתיים למגורים (≥ 1.5 מיליון אירו) בקפריסין הפגין את יציבותו גם לאחר סיום תוכנית אזרחות על ידי השקעות. המגזר הראה צמיחה של 36% בשנה ב-2022, מה שמסמן התאוששות בריאה והמשך פעילות בשוק זה. חוסן זה מעיד על הפוטנציאל של המגזר לתשואות גבוהות, מה שהופך אותו לאופציה משתלמת עבור משקיעים ישראלים.

4. ענף הנדל"ן למגורים יציב לנכסם ב-100 אלף אירו – 300 אלף אירו

אחד מעמודי הטווח של הכלכלה הקפריסאית הינו שוק הנדל"ן אשר נחשב לאחד היציבים ביותר בשוק הנדל"ן האירופאי. תחום הנדל"ן למגורים בטווח של 100-300 אלף אירו נמצא במגמת צמיחה במשך מספרים שנים ברציפות ואינו עושה סימנים של שינויים שליליים במגמה זו בשנים הקרובות. פלח שוק זה חווה צמיחה של 19% בשנה זו(2022) ועלייה של 41% בהשוואה לשנת 2019 שלפני המגפה. הפופולריות של המגזר נובעת בעיקר מביקוש חזק למגורי קבע ופעילות השקעה גדלה, בשילוב עם עליית הביקוש בקרב משקיעי חוץ הגדלות עקב הרצון לעשות רילוקיישן לקפריסין .

5. עלייה מתמדת במחירי הנכסים למגורים

מדד הבנק המרכזי של קפריסין (CBC) מראה עלייה מתמדת במחירי הנכסים למגורים. צמיחה של 3% נצפתה בשנת 2021, ונתוני הרבעון השלישי של 2022 מראים עלייה של 6% בשנה שעברה. צמיחה זו מונעת בעיקר מביקוש מקומי ועלויות בנייה.

6. יציבות בתנופת הבנייה בכל מחוזות קפריסין

כל מחוזות קפריסין רשמו עליות במחירי הנכסים למגורים בשנת 2022, על פי מדד המחירים של CBC. צמיחה אחידה זו בין המחוזות מבטיחה הזדמנויות השקעה רחבות טווח ברחבי האי.

7. פעילות בנייה יציבה למרות אתגרים

למרות שיבושים באספקה ועליית מחירי חומרי הבנייה, מגזר הבנייה בקפריסין נשאר יציב. היתרי הבנייה החדשים שניתנו במהלך ינואר – אוקטובר 2022 עמדו על 6,347, המהווים ירידה של 5% בשנה אך עלייה של 12% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2020. פעילות מתמדת זו ממחישה את יכולתו של המגזר לעמוד באתגרי השוק ולהמשיך לשגשג.

8. חלוקה גיאוגרפית של היתרי בנייה

ניקוסיה מובילה עם הריכוז הגבוה ביותר של היתרים חדשים לפיתוחים, המהווה 37% משטח הבניין המורשה במהלך 2022, ואחריה לימסול עם 31%. התפלגות זו מצביעה על כך שהאזורים הללו הם מיקומים מעולים לפיתוח והשקעה בנדל"ן.

9. עלייה בפיתוחי אזורי נדל"ן מסחרי

למרות אי הוודאות של שוק שטחי המשרדים עקב מגיפת COVID-19 והעלייה בדפוסי עבודה מרחוק, שטח הפנים המורשה לפיתוח משרדים יותר מהכפיל את עצמו במהלך 2022 בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2021. צמיחה זו נובעת בעיקר בגלל חברות זרות העוברות לקפריסין, גורמות לחוסר איזון ביקוש/היצע, ומציגות את הפוטנציאל להשקעה בחללי משרדים.

10. עלייה במחירי חומרי בניין

עלות חומרי הבנייה המשיכה לעלות לאורך 2021 ו-2022, כאשר המחירים גדלו ב-30% בתקופה של שנתיים (עלייה ב-2022: 17.2%). עלייה זו, המונעת בעיקר על ידי סחורות ומוצרי מתכת, יחד עם שיבושי אספקה עקב מגיפת COVID-19 והמלחמה באוקראינה, מרמזת על המשקיעים לשקול את העלויות העולות הללו בעת תכנון ההשקעות שלהם.

מדדים היסטוריים להשקעה בקפריסין

שוק הנדל"ן בקפריסין בשנים האחרונות

היכרות עם הרקע הכלכלי המקדים של ההשקעה הבאה שלכם היא חשובה בכל מצב, אולם היא חשוב במיוחד כאשר מבצעים השקעות נדל"ן בחו"ל.

הכלכלה הקפריסאית, ובתוכה שוק הנדל"ן המקומי, לא ידעה הרבה תהפוכות בחייה.

מחירי נדל"ן בקפריסין נחשבים לזולים היות וניתן למצוא במדינה נכסים להשקעה במחיר הנמוך מ-500,000 שקלים. בנוסף על כך, הכלכלה הקפריסאית ידועה ככלכלה איתנה – שהרי מדובר במדינה שכמעט ולא ידעה משברים כלכליים ואחוז האבטלה בה הוא אפסי.

בשנת 2003 קפריסין הצטרפה לאיחוד האירופי, ובשנת 2008 הפכה לחברה רשמית באיחוד ואף אמצה לחיקה את מטבע האירו. בשנת 2013 חווה שוק הבנקאות בקפריסין משבר עמוק עקב משבר החוב באיחוד האירופי, אולם המדינה הקטנה הצליחה להתאושש מאז.

למעשה, נכסי נדל"ן בקפריסין היו מבוקשים במשך שנים רבות, בעיקר בקרב אזרחים בריטים, רוסים וסינים (הם בעיקר משקיעים) אשר ראו במדינה כמקום המושלם לצאת אליו לפנסיה. ההשקעות המאסיביות של האזרחים הבריטים לאורך השנים, הפכו את הנדל"ן להשקעה בקפריסין למבוקש ובכך נשמר יציבות השוק, גם לצד משבר כלכלי זה או אחר. למעשה החל משנת 1995 שוק הנדל"ן בקפריסין חווה עלייה מתמדת וצמיחה מאסיבית, כאשר בכל שנה נבנים עוד פרויקטים של נדלן למכירה בקפריסין. כניסתם של משקיעים סיניים ורוסים למשחק, יצרה ביקושים גבוהים ובעיקר באזורי הביקוש כגון פאפוס רבתי. אזור פאפוס נחשב לאזור המועדף ע"י אוכלוסיות מחוץ לאי בגילאי 40 וצפונה ולמשפחות.

מדד עליית מחירי הדירות בקפריסין בין השנים 2018 – 2010

צמיחה חזקה במגזר הנכסים למגורים

*מתוך דו״ח cyprus-real estate-market report-december-2018

עלייה בתשואת הדירות

ההתעניינות הגוברת של המשקיעים מישראל, מבריטניה ומרוסיה מתבססת על שלושה עקרונות חשובים מאוד בתחום השקעות הנדל"ן בקפריסין: מחיר, תשואה ומיסוי. בשלושת הפרמטרים הללו קפריסין מספקת תוצאות טובות למשקיעים.

שיעורי התשואה על נדל"ן בקפריסין יכולים להגיע עד כ-5.5% תשואה בשנה. אם נשווה לצורך העניין את התשואה בשוק הנדל"ן הישראלי נגלה כי על השקעה בנכס בישראל יוכל להגיע המשקיע לתשואה של כ-5% בלבד.

מדד עליית תשואת הדירות בקפריסין בין השנים 2018 – 2010

*מתוך דו״ח cyprus-real estate-market report-december-2018

עידוד השקעות זרות במדינה

הממשל בניקוסיה והרשויות המקומיות משקיעות את רוב מרצן בחלוקת הטבות עידוד למשקיעים זרים, הן במתן אשרות שהיה ועבודה דרך האפשרות להנפקת דרכונים אירופיים וכלה בהטבות מס מפליאות לחברות ולמעסיקים. במקביל, תקציבי עידוד התיירות לקפריסין, גדלו משמעותית. מבין ההטבות ניתן למצוא את ההטבות הבאות:

 • מס חברות מוקטן בשיעור של 12.5%
 • השקעה בנכסים כנגד מתן אזרחות אירופאי
 • השקעות בנכסים כנגד מתן אשרות שהיה ועבודה
 • שיעורי מס נמוכים לחברות ופרטיים
 • קמפיינים לעידוד השקעות

התחזקות ענף התיירות

למרות גודלה הקטן (בשטח ובנפח אוכלוסייה), קפריסין פותחת את שעריה למיליוני תיירים בכל שנה. שנת 2023 רשמה עונת שיא עם קרוב ל-4 מיליון תיירים שהגיעו לנפוש באי. למעשה ענף התיירות הוא אחד מהענפים המשמעותיים והדומיננטים ביותר בכלכלת המדינה. מדי שנה פוקדים את האי מיליוני תיירים כדי ליהנות מהחופים, בתי המלון המצוינים, הטברנות האותנטיות, הפולקלור, הפאבים, הכפרים הציוריים שסביב וכמובן הפאבים ובעיקר אלו המנוהלים ע"י תושבים אנגלים.

 • חלק נכבד מהתוצר הלאומי בקפריסין נשען על ענף התיירות.
 • התיירות היא בעיקר תיירות נופש המתבססת על החופים של האי.
 • עונת התיירות היא בעיקר העונה החמה (אביב, קיץ ותחילת הסתיו), ובחורף ישנה האטה בפעילות.
 • רוב התיירים הם תיירים בריטיים. אך גם תיירים ממדינות אחרות מרבים להגיע, ובכללם ישראלים רבים.
 • אזורי הנופש העיקריים הם אזור פאפוס, לרנקה, לימסול, הרי הטרודוס ואיה נאפה.
 • המדינה מעודדת בניית בתי קזינו ברחבי האי ושואפת להפוך למעצמת הימורים המושכת תיירים מרחבי
 • העולם

הקרבה של קפריסין לישראל

ההתעניינות של המשקיעים הישראלים בהשקעות נדל"ן צרכני באי החלה לפני כעשור, אולם בתקופה האחרונה אנחנו עדים ליותר ויותר חברות ישראליות אשר בונות דירות בקפריסין לצד משקיעים ישראלים פרטיים אשר רוכשים דירה להשקעה בקפריסין.

הם עושים זאת בשל כל היתרונות אשר צוינו לעיל, אך גם בשל עוד יתרון אחד מובהק למשקיע הישראלי – המרחק. קפריסין נמצאת במרחק 45-50 דקות טיסה בלבד מישראל.

הקרבה הופכת את השקעה בנדל"ן לאטרקטיבית עוד יותר, שכן ניהול הנכס הופך להיות פשוט הרבה יותר. החל מדירות חדר, וכלה בווילות מפוארות עם בריכה פרטית, בין אם ביעד תיירותי כגון פאפוס ובין אם ביעדים נוספים דוגמת פיסורי, טלה, גירוסקיפו, קלוראקס, פאיה, לרנקה, פרדרומי למבה, פאיה ומלניה, בין אם כדירות נופש לשימוש פרטי ובין אם לטובת השכרה קצרה או ארוכת מועד.

עלות כרטיס טיסה הלוך ושוב ת"א-פאפוס – $52

עלות כרטיס טיסה הלוך ושוב ת"א-אילת – $132

מרחק של 365 ק״מ בין ת"א לפאפוס

מרחק של 288 ק״מ בין ת"א לרמון

סיבות נוספות להשקעה בקפריסין

 1. מקום שישי מתוך 154 מדינות במדד הביטחון האזרחי
 2. מזג אוויר מעולה ואוויר נקי
 3. חופים בדירוג Blue Flag
 4. פיתוח מואץ של מוקדי תיירות, סחר ותשתיות
 5. מערכת בריאות מתקדמת
 6. רבים מתושבי האי דוברי אנגלית
 7. פרויקט הגז המשותף עם ישראל
 8. הקרבה לישראל – טיסות תדירות וזולות מישראל
 9. יחס חם לישראלים
 10. בית חב"ד – לציבור שומרי המסורת

נכסים אטרקטיביים

מחיר: 330,750 €
מחיר: 477,000 €
מחיר: 390,000 €

רוצים לקבל מידע על אפשרויות השקעה נדל"ן בקפסין?

מלאו את הפרטים הבאים , ונציג יחזור אליך בהקדם!

הזמנה לוובינר השקעות מעבר לים

יש לכם הון עצמי של 600 אלף ש"ח ואתם מעוניינים בצבירת נכסי נדל"ן מניבים?

יש לנו טיפים בשבילכם איך עושים את זה בקפריסין! מדי כמה שבועות אנו עורכים וובינרים שילמדו אתכם כיצד לזהות עסקאות עם פוטנציאל גבוה, כיצד לגייס הון, וטעויות להימנע מהן ברכישת נכסים.

מלאו את הפרטים הבאים

ונציג יחזור אליך בהקדם!

אנא בחרו את סוג השירות הרצוי, ניתן לבחור יותר מאחד