רוצה לשוחח

פניה בוואטסאפ

פניה במייל

אודות קבוצת R.D – ייעוץ נדל"ן בקפריסין

קניתי דירה בקפריסין- ואז עוד אחת!

שלום, אני רפי דורפמן, מייסד קבוצת RD.

אינני יכול לשכנע אף אחד מכם לקנות דירה בקפריסין מבלי שאשתף את סיפורי האישי, אשר התחיל בשנת 2015, עם רכישת דירתנו הראשונה בעיר פאפוס.

כשיצאנו להרפתקה זו, התמודדנו עם אתגרים רבים ונאלצנו לקבל החלטות קריטיות לגבי היכן להשקיע את הכסף אשר חסכנו לאורך שנים רבות. אך לאחר שסיימנו את המסע, קנינו את הדירה המיוחלת(ואז עוד אחת!).

הרשו לי לשתף אתכם כיצד עשינו את הקפיצה, התגברנו על מכשולים, ובסופו של דבר הבנו שקפריסין היא המקום המושלם להפוך נכס לבית, אבל גם להשקעה מניבה!

למה קניתי דירה בקפריסין?

קניתי דירה בקפריסין- רפי דורפמן

בדומה לבתי אב רבים במדינת ישראל, לרעייתי ולי הייתה דילמה היכן להשקיע כסף מזומן. מעבר לחיבתנו לשוק הנדל"ן, גברה בנו ההכרה כי שוק זה יכול להיות מקור מצוין להשקיע בו את כספינו שכן שנינו מוגדרים בשפת ההשקעות כמשקיעים "שונאי סיכון". תחילה בחנו רכישת דירות בישראל אך בשל הצעת "חוק מיסוי דירה שלישית", החלטנו לבדוק גם את האפשרויות מעבר לים.

יצאנו למסע חיפוש נכס במחוז פוליה שבדרום איטליה, כאשר המטרה הייתה לתור את כל האזור, ולנסות למצוא את המקום שבו תהיה לנו את ה"כימיה" שתגרום לנו להרגיש כי איטליה היא המקום הנכון להשקיע את כספינו. המהלך לא צלח, אבל למדנו רבות ממנו על דרכי הפעולה הנדרשות לאיתור נכס מתאים.

היעד הבא בו ביקרנו היה ספרד, קוסטה בלאנקה. גם פה השתמשנו בטקטיקה דומה לזו שאימצנו באיטליה. הפעם, היתה כימיה, ובחרנו לרכוש שם דירה. לאחר כמה שנים, גילינו כי קוסטה בלאנקה, על אף הפסטורליה ויתרונותיה הרבים, לא שירתה אותנו כמו שציפינו עקב המרחק והשעות הרבות לקח לנו להגיע אליה. בחרנו למכור את הדירה ולהמשיך לחקור יעד נוסף.

הפעם, בחרנו לא להתרחק מדי ולמצוא הזדמנויות קרובות יותר לישראל. המחשבה שליוותה אותנו הייתה שאנחנו רוצים לחלק את זמננו בין ישראל, ליעד קרוב, כדי שנוכל לראות את ילדינו ונכדנו מתי שרק נרצה, מבלי צורך לתכן יותר מדי או להשקיע מאות אירו בכל פעם שנרצה לטוס.

בחרנו לבדוק את קפריסין. יעד קרוב, פסטורלי, ומשמעותית יותר זול מרוב המקומות שבדקנו לפני כן. נסיעה זו הסתיימה ברכישת הנכס הראשון שלנו בפאפוס, אך אי אפשר להגיד שזה היה מהלך שעבר בצורה חלקה.

בכול מסעותינו לרכישת דירה בחו"ל, נשאלו שאלות רבות, שרק מי שחווה רכישת דירה בפועל, יוכל לענות בכנות ובדיוק וזאת לנוכח חווית הרכישה הארוכה והביורוקרטית שחווינו.

מצוידים בכול המידע הנדרש(כך חשבנו), החל מסע מעייף שערך כחודש וחצי עד להשלמת העסקה, דבר שנגרם בשל חוסר היכרות עם המערכת הביורוקרטית בקפריסין.

אחד האתגרים הכי קריטיים נבע עקב חוקי ה FATCA/CRS (למניעת הלבנת הון ופעילות טרור).

נתקלנו בקשיים להעברת כספים (העברת כספים לארץ אחרת לצד ג', חייבת במס של כ 35%), ולכול פעולה נדרשת ניירת שבחלקה חייבת אישור נוטריוני באנגלית.

מספר חודשים לאחר מכן, למדנו את המערכת ודרך החיים הקפריסאית:
למדנו כיצד להתנהל מול הבנקים, עשינו מחקר מקיף על חברות השכרת רכב, חברות תיווך וניהול נכסים, חברות מוניות, חנויות רהיטים, ייעוץ משפטי מקומי וישראלי (לגליזציה של מסמכים החייבים באישורים נוטריונים בישראל), חברה מקומית לייעוץ מס, חברת אספקת שירותי אינטרנט וסלולר, ואף קשרים בבית חולים מקומי.

תהליך זה הביא אותנו להארה: יש לנו את כל הכלים לקצר הליכים ולחסוך כסף, ותורם לחוויית קניה יעילה (המשולבת גם בחופשה).

למה הקמתי את קבוצת R.D?

לאחר הרכישה המוצלחת הראשונה, ואחרי כמה סרטונים ותמונות של האי הקסום (שכיום אני קורה לו הבית השני, אולי הראשון אפילו), התחילו לפנות אלינו חברים ומכרים כדי ללמוד את כל מה שצריך לדעת לפני רכישת דירה בקפריסין. לא עבר זמן רב עד שהבנתי, יש ביקוש רב לקנית נכסים באי השכן, אך מעט מדי מידע זמין וליווי אמין שיכול לעזור בתהליך זה.

קרוב משפחה אשר גם הוא התעניין ברכישת נכס פנה אלינו לעזרה בקבלות החלטות לרכישה נכונה. את התהליך שאשתי ואני למדנו על בשרינו בעת הרכישה הראשונה בתקופת זמן של חודש וחצי, צמצמנו לכ-3 וחצי שעות בלבד…והתוצאה? נכס נוסף נמצא כיום בבעלות ישראלית, אשר מניב עבור בעליו תשואה.

הניסיון המוצלח הזה וכן פניות רבות לייעוץ שהגיעו אחריו, הוביל לרעיון למסד את הנושא כמשרד ייעוץ ותיווך נדל"ן, שבמסגרתו אנו נגישים לכ-7,000 נכסים (בתים/דירות/וילות/מגרשים ופרויקטים) בעלי שטר מכר כחוק.

כיום אנו קבוצה של נותני שירותים, החל בייעוץ עצמו דרך סוכנויות תיווך מובילות, יועצים משפטיים ויועצי מס בארץ ובחו"ל. כל אילו קיימים על מנת לאפשר חווית רכישה חלקה.

מדוע יש צורך בייעוץ כשיש תיווך

פעילות הייעוץ מתאפיינת בשקיפות מלאה , כאשר רצונותיכם ותקציבכם עומדים לנגד עינינו בכל שלבי התהליך.

המחויבות הנה אליכם בלבד וכוללת עבודה מול מספר ספקי נכסים מובילים ללא תלות או התחייבות לספק מסוים.

תכנית הייעוץ המלאה כוללת ליווי מלא בדרך לקבלת המפתח, כולל חיבור לחברות השכרה והניהול השוטף.

אז מה אנחנו עושים עבורכם?

אנחנו מעמידים לרשותכם את מערכת הקשרים הענפה שלנו בארץ ובקפריסין, מפשטים עבורכם את התהליך, מצמצמים את הבירוקרטיה הכרוכה בתהליך רכישת דירה בחו"ל מחודשים ארוכים למספר ימים בודדים וזאת על מנת לחסוך לכם זמן וכסף רב ולמעשה הופכים את המסע לרכישת הנכס לחוויה נעימה ומונגשת.

חברת RD חברה בלשכת המסחר ישראל קפריסין

החל מאוגוסט 2020 חברת RD חברה בנשיאות לשכת המסחר ישראל קפריסין.
לשכת המסחר ישראל קפריסין הוקמה במטרה להגביר שיתופי פעולה מסחריים בינינו לבין האי השכן.

קפריסין כיום, הן בשל הטבות המס לעסקים ופרטיים, והן בשל תנופת הצמיחה והרעב שלה לתכני מסחר וידע ישראליים, הפכה ליעד מבטיח לעשיית עסקים משותפים.

הלשכה עצמה, שואפת להוות אבן שואבת לכול גוף פרטי/מסחרי/עסקי, הן בישראל והן בקפריסין לטובת שיתופי פעולה, החלפת מידע ודעות וכן שיתוף בקשרים עסקיים. הכילים בהם אנו משתמשים הינם רשתות חברתיות, אתר הבית, אירועים חברתיים בחסות השגרירות הקפריסאית בישראל ומקבילתה הישראלית בניקוסיה, ימי עיון, הפצת מאמרים והחלפת דעות.

הלשכה אף מבקש להיות גוף אשר יהווה גשר בין הגופים המסחריים החברים בלשכה לבים רשויות השלטון המקומי והארצי, הן בארץ והן בקפריסין. לפני כחודשיים, הוציאה הלשכה מכתב לשר הבריאות הקפריסאי עם העתק למקבילו הישראלי, לטובת זירוז פתיחת השמיים בין קפריסין לישראל לטובת אנשי עסקים משתי המדינות וכמובן לקוחות.

זו רק דוגמא אחת למקום אותו מבקשת הלשכה לתפוס לטובת בעלי העסקים והפרטיים המבקשים להעמיק את הקשרים העסקיים והמסחריים עם האי ואילו בקפריסין המבקשים להעמיק את קשריהם בישראל.

ההרשמה ללשכה פתוחה בפני כל מי שעושה או חפץ לעשות עסקים באי וכמובן אותם גופים בקפריסין המבקשים להעמיק את קשריהם העסקיים עם מקביליהם בישראל. שנת ההצטרפות הראשונה הינה ללא תשלום אולם משנה ב ואילך יחולו תשלומי חברות דיפרנציאלים התלויים בגודל החברה ו/או העסק.

רפי דורפמן, מנכ"ל קבוצת R.D. לייעוץ נדל"ן בינלאומי. במשך שנים רבות כיהנתי בתפקידים בכירים בחברות הביטוח הישראליות והבינלאומיות ואף כראש תחום האסטרטגיה הבינלאומית של ביטוח חיים בהנהלת ענק הביטוח האמריקאי, AIG במדריד, ובניו יורק.

עם חזרתי לארץ, שימשתי כסמנכ"ל התאחדות חברות לביטוח חיים ובתפקידי האחרון, שימשתי כסמנכ"ל, ראש האגף לביטוח חיים ופיננסים של הכשרה חברה לביטוח.

בהשכלתי, הנני בוגר המכון הישראלי לביטוח חיים, בעל רישיון לתיווך נדל"ן.

נכסים אטרקטיביים

מחיר: 330,750 €
מחיר: 477,000 €
מחיר: 390,000 €

רוצים לקבל מידע על אפשרויות השקעה נדל"ן בקפסין?

מלאו את הפרטים הבאים , ונציג יחזור אליך בהקדם!

מדוע כדאי להשקיע בנדל"ן בקפריסין?

ביטון

שליטה על הנכס

בגלל השפה

מזג אוויר נוח

בגלל הקרבה ומחיר הטיסה הזול

מדינת תיירות צומחת​

מדינת תיירות צומחת​

מדניות מיסים יחסית נמוכה מאשר בשאר היעדים באירופה

הזמנה לוובינר השקעות מעבר לים

יש לכם הון עצמי של 600 אלף ש"ח ואתם מעוניינים בצבירת נכסי נדל"ן מניבים?

יש לנו טיפים בשבילכם איך עושים את זה בקפריסין! מדי כמה שבועות אנו עורכים וובינרים שילמדו אתכם כיצד לזהות עסקאות עם פוטנציאל גבוה, כיצד לגייס הון, וטעויות להימנע מהן ברכישת נכסים.

מלאו את הפרטים הבאים

ונציג יחזור אליך בהקדם!

אנא בחרו את סוג השירות הרצוי, ניתן לבחור יותר מאחד