רוצה לשוחח

פניה בוואטסאפ

פניה במייל

מידע שימושי למבקרים ומשקיעים בלימסול

מחוז לימסול

מידע על מחוז לימסול:

דירות למכירה בלימסול קפריסין הינם בביקוש גבוה גם בשנת 2023. המחוז עובר פיתוח בכל תחומים ונחשב למשגשג ביותר בקפריסין.

מחוז לימסול נמצא בחוף הדרומי של קפריסין.

האזור נחשב תוסס ומגוון ומציע חוויית רבות בתחום התרבות, ההיסטוריה, ולצד אלו, עיר מודרנית ומתקדמת למבקרים ותושבים כאחד. במדריך המקיף הזה, נציג סקירה רחבה של המחוז בתחומים הבאים: 

חינוך, תחבורה, חיי לילה, הכלכלה והדמוגרפיה של מחוז לימסול.

נספק תובנות בעלות ערך רב לגבי האופי המגוון של חיי היום יום ביעד היפהפה הזה.

בנוסף, ננסה לענות על השאלה: האם כדאי לרכוש נדל”ן לימסול? הצטרפו אלינו כשנגלה את המאפיינים הייחודיים שהופכים את מחוז לימסול למקום מרתק ודינמי לביקור תיירותי, מקום להשקיע בו, או אופציה לרילוקיישן.

כור היתוך: אוכלוסיות שונות במחוז לימסול

מחוז לימסול כולל את הרשויות המקומיות של פולמידיה, מסא גיתוניה, אגיוס אתאנסיוס, גרמסוגיה ויפסונאס, ואת רשות העיר לימסול עצמה.

אוכלוסייתה של מחוז לימסול צמחה מאוד בשנים האחרונות. גל הצמיחה החל סביב שנת 1960 בעקבות קבלת עצמאותה של קפריסין בשנה זו. בשנת ב-1974, הצבא הטורקי פלש לקפריסין והשתלט על כשליש מחלקו הצפוני של האי, מהלך אשר הוביל להתיישבות של קפריסאים יוונים מצפון האי, לחפש מקום חדש למחייה, ומצא מקום בלימסול וסביבותיה.

מאז הקמתו, מחוז לימסול היווה בית למתיישבים קפריסאים ממוצא יווני, טורקי וארמני. לאחר האירועים של 1974, רוב הקפריסאים הטורקים עברו לצפון האי.

בשנות ה-90, החלה חזרה  הדרגתית של קפריסאיים מהאזור בשליטה הטורקית, הנחשבים לקפריסאים טורקים על פי החוקה, לרובע הטורקי של לימסול.

במחוז ישנה קהילת ארמנים קפריסאים שהיגרו לעיר בעקבות רדיפתם בטורקיה, ומתגוררת בעיקר בסביבות כנסיית סורפ קבורק, אשר מתחזקת ותומכת בבית הספר היסודי נארג. קיים גם כפר ארמני בשם ארמנוכ'ורי במחוז לימסול, אשר מהווה כיום בית לכמה מעשירי קהילה זו.

בשנים האחרונות, מחוז לימסול הפך לפופולרי ביותר בקרב מהגרים ממוצא רוסי ואזרחים לשעבר של הקומונוולת הפוסט-סובייטי. כיום, תושבים המדברים רוסית מהווים כ-17% מאוכלוסיית לימסול. הגידול של קהילה זו תרמה למגוון הרב-תרבותי של העיר ומשרתת כמקור משמעותי לעסקים ולשירותים המתאימים לתושבים ממוצא רוסי ומבקרים דוברי השפה הרוסית.

הקהילה היהודית בלימסול

בלימסול ישנה קהילה יהודית אשר חיה באי כמה מאות שנים, אשר מקורה מאזור ספרד, המגרב וגיברלטר.

כיום, בקהילה זו שנם יהודים שהגיעו מכל קצוות העולם, בין היתר מאירופה, ארצות הברית, וכמובן ישראל.

בעיר לימסול, ישנם מוסדות יהודיים כולל בית חב"ד, מסעדות כשרות ושירותים קהילתיים נוספים.

חינוך במחוז לימסול: בתי ספר, אוניברסיטאות ומוסדות בינלאומיים

החינוך משחק תפקיד מרכזי בפיתוח והצמיחה של מחוז לימסול. מערכת החינוך באזור כוללת בתי ספר יסודיים ותיכוניים, וגם מכללות ומוסדות להשכלה גבוהה.

בלימסול קיימים ארבע מוסדות להשכלה גבוהה:

Cyprus University of Technology

Mesoyios College

The CTL Eurocollege

The Limassol College

אוניברסיטת לימסול לטכנולוגיה
אוניברסיטת לימסול לטכנולוגיה

מוסדות אלו מושכים אליהם סטודנטים מכל רחבי העולם.

במסגרת השכלה יסודית עד תיכונית- ישנם כ-11 בתי ספר בינלאומיים ומרכזי שפה המתאימים לאוכלוסייה המגוונת באזור, ומציעים מגוון של הזדמנויות ללמידה לכל הגילאים.

עלותם הממוצעת עומדת על כ-5,750 אירו נכון לשנת 2023.

בזכות מוסדות אלו, העיר לימסול מתאפיינת באוכלוסייה יחסית צעירה ומשכילה, מה שתורם לפשיעה נמוכה, כלכלה משגשגת, וכמובן, ביקוש גבוה לדיור.

כמו כן, לימסול מציעה מספר הזדמנויות בחינוך הבינלאומי עבור ילדים בכל הגילאים. עבור המתגוררים בחו"ל, ניתן לבחור בין המערכות הציבוריות והפרטיות בהתאם למחיר, השפה והתכנים הנלמדים.

כלכלת מחוז לימסול: עסקים, תעשיות וצמיחה חדשנית

הכלכלה של מחוז לימסול היא מגוונת וחזקה, ומובילה במגוון תעשיות כמו תיירות, ספנות ושירותים שונים לבעלי עסקים ואזרחים כאחד.

מעסיקים בולטים באזור כוללים תאגידים בינלאומיים ועסקים מקומיים, המספקים הזדמנויות עבודה רבות לתושבי המחוז.

מרכז העסקים לימסול
מרכז העסקים לימסול

הסביבה העסקית בלימסול תומכת ומקדמת צמיחת יזמות ופיתוח חדשני(בעיקר בענף ההייטק שתופס תאוצה בעקבות שינויים גיאו-פוליטיים בישראל), ומעודדת חדשנות ופיתוח.

עם בסיס כלכלי חזק ומבטיח, מחוז לימסול ממשיך למשוך אליו השקעות בעסקים מקומיים לצד חברות מרחבי העולם הרואות בקפריסין כמדינה המשרתת את האינטרסים הכלכליים שלהן.

חיי הלילה בלימסול: מסעדות, ברים ומועדונים כדבר שבשגרה

העיר לימסול, על אף שאיננה מטרופולין בסדר גודל בינלאומי, היא עיר קוסמופוליטית, אשר משלבת כחלק מתרבותה העשירה, חיי הלילה התוססים, מסעדות ברמה בינלאומית, אולמות בהם מתקיימות הופעות חיות ומופעי תיאטרון, ומציעה מגוון אפשרויות בילוי המתאימות לכל אחד. 

תיאטרון קוריון לימסול
התיאטרון הרומאי קוריון לימסול

אירועים תרבותיים והופעות, כמו לילות שייקספיר ופסטיבל הדרמה היוונית העתיקה, מציגים את המורשת האמנותית העשירה של האזור. כמו כן, סצנת המסעדנות בלימסול מציעה מגוון רחב של חוויות אכילה, כולל מטבח מקומי עשיר ובינלאומי.

קצת היסטוריה

למחוז לימסול יש היסטוריה עשירה המתחילה בתקופה העתיקה, עם ערי הממלכות של אמתוס וקוריון אשר תרמו רבות לפיתוח האזור. מסעות הכיבוש של האימפריה העות'מאנית גם השאירו את חותמם, בעיקר בעיצוב הדמוגרפיה ושיטת השלטון שלו. 

תקופת המנדט הבריטי הביאה תקופת מודרניזציה ופיתוח למחוז לימסול, כולל בניית הנמל הראשון של העיר. קפריסין השיגה עצמאות מבריטניה בשנת 1960, מה שהוביל לגידול באוכלוסיית לימסול ותרם להרחבתה האורבנית מאז, ועד הפלישה הטורקית לקפריסין בשנת 1974. היום, מחוז לימסול הוא יעד דינמי ומגוון המציג את ההיסטוריה, התרבות והאטרקציות העשירות שלו.

לימסול: יעד משתלם להשקעה בנדל"ן

הגיעה הזמן לענות על השאלה: האם כדאי לרכוש נדל”ן לימסול? כשמדובר בהשקעה בנדל"ן, קפריסין ובמיוחד לימסול, הוכיחו את עצמן כיעד מהימן להשקעה. יצרנו רשימה של פקטורים  אשר יש לקחת בחשבון כאשר בוחנים נכס העומד למכירה, אזורים פופולריים ומבוקשים להשקעה בנדל"ן בלימסול, למה דירות חדשות כה מבוקשות ומה טווח המחירים המומלץ לקניית נכס נדל"ן במחוז זה.

מדוע לימסול נחשבת ליעד משתלם להשקעה בנדל"ן?

מזג אוויר, האופי הים תיכוני, והסגנון האירופי שמאפיין את לימסול, הופכים אותה ליעד משתלם עבור תיירים ומשקיעים כאחד. העיר מתפארת בחיי לילה תוססים וגם בהזדמנויות לעסקים ופנאי. לימסול היא גם בסיס למספר פרויקטים של תשתיות, כולל אחד ממרינות היאכטות הגדולות ביותר בים התיכון. בנוסף, ישנם אזורים רבים למגורים מפוארים בגבעות מזרח לימסול, המציעים נוף מהמם של העיר והים.

אילו גורמים חשובים יש לקחת בחשבון כאשר בוחרים נכס למכירה בלימסול?

באופן כללי, בכל פעם שניגשים לבחון נכס נדלנ"י, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים:
הגורם הראשון הוא המיקום – ערים גדולות ומפותחות כמו לימסול וניקוסיה נמצאות בדרישה גבוהה, במיוחד נכסים הנמצאים בקו החוף או באזורים בעלי שם טוב(כגון העיר העתיקה, דאסודי פארק בקו הים, או מרכז העיר). 

חשוב גם לקחת בחשבון את סוג התשתיות הקרובות, וכן האם הנכס נמצא באזור תיירותי או מגורים. גורמים נוספים לשקול כוללים את גיל ומצב הנכס, וכן טווח המחירים.

אזורים פופולריים להשקעה במחוז:

בלימסול ישנם מספר אזורים פופולריים בעלי ביקוש גבוה להשקעה בנדל"ן. 

במרכז העיר, הנכסים הממוקמים בקו החוף מבוקשים במיוחד, כיוון שהם מציעים נוף מרהיב וגישה קלה לים. אזורים פופולריים נוספים כוללים את נאפוליס וגרמסוגיה, המציעים מגורים מודרניים ונוחים וגישה קלה לכל הצרכים כמו מרכזי קניות, גישה למוסדות חינוך, ועוד.

נאפוליס לימסול- דירות להשקעה
נאפוליס לימסול- אזור בדרישה גבוהה להשקעות נדל"ן

הכפרים כמו אגיוס תיכונס ואגיוס אתנסיוס גם הם פופולריים בקרב מבקשי סגנון חיים מפנק וקרוב לים.

דירות חדשות נחטפות במהירות

דירות חדשות בלימסול הן הנכסים הפופולריים ביותר לרכישה מכמה סיבות. הן בעלות עיצוב מודרני במיוחד, עם טאץ' "אירופאי" אך מתקדמות מאוד מבחינה טכנולוגית, ומציעות תוכניות עיצוב מבנים טובות ונוחות ביחס לאזורים רבים בקפריסין. בנוסף, בניין חדש מציע אפקטיביות אנרגטית גבוהה יותר, ובכך מפחית עלויות שירותים כמו חשבונות חשמל ומים.

בניינים חדשים יותר קלים לתחזוקה ולתיקון, וכך מציעים לקונים מנוחה נפשית וחוויה מגורים ללא טרחה.

טווח המחירים המומלץ:

בשלב זה אפשר להבין שלימסול הינו אזור פופולרי להשקעה בנדל"ן עם מספר רב של נכסים מפוארים זמינים לרכישה. לפי דו"ח של PwC קפריסין, 54% מעסקאות רכישה של נכסי נדל"ן שערכם מעל 1.5 מיליון יורו הושכרו בלימסול בשנת 2020.

האזור גם נחשב למקום מגורים למיליונרים, עם סטנדרט חיים גבוה מאוד ולכן המחירים שם הם מהגבוהים ביותר בקפריסין.

טווח המחירים המומלץ לרכישת נדל"ן בלימסול למכירה מאוחרת תלוי בסוג הנכס ומיקומו. למשל, טווח המחירים של דירת מגורים סטנדרטית יהיה לא פחות מ-300 אלף אירו לדירה ממוצעת. חשוב לחקור את השוק המקומי ולעבוד עם סוכן נדל"ן מהימן כדי לקבוע את טווח המחירים המתאים ביותר למטרות ההשקעה שלך.

לסיכום, לימסול מציעה מגוון הזדמנויות משתלמות להשקעה בנדל"ן, עם אקלים חם, חוף יפהפה וסגנון חיים אירופי. בעת בחירת נכס למכירה עתידית, חשוב לקחת בחשבון פקטורים כמו מיקום, תשתיות, גיל ומצב הנכס וטווח מחירים. על ידי לקיחת משתנים אלו בחשבון, המשקיעים יכולים לקבל החלטות מושכלות ולמקסם את התשואות שלהם ביעד המבוקש.

 

תוכן עניינים

נכסים אטרקטיביים
מחיר: 640,000 €
מחיר: 1,700,000 €
מחיר: 182,000 €
מחיר: 188,000 €
יש לכם שאלות?

השאירו לנו פרטים וניצור קשר בהקדם

בחרו מתי נוח לכם שנחזור אליכם
אולי יעניין אותכם גם:
מדריך מקיף: כמה עולה לחיות בקפריסין?
היתרונות של רכישת דירה על הנייר בקפריסין
סקירה כללית של מחוז פמגוסטה בקפריסין
השקעות נדל"ן בלרנקה: הזדמנות נדירה ליהנות מצמיחה כלכלית...
הזמנה לוובינר השקעות מעבר לים

יש לכם הון עצמי של 600 אלף ש"ח ואתם מעוניינים בצבירת נכסי נדל"ן מניבים?

יש לנו טיפים בשבילכם איך עושים את זה בקפריסין! מדי כמה שבועות אנו עורכים וובינרים שילמדו אתכם כיצד לזהות עסקאות עם פוטנציאל גבוה, כיצד לגייס הון, וטעויות להימנע מהן ברכישת נכסים.

מלאו את הפרטים הבאים

ונציג יחזור אליך בהקדם!

אנא בחרו את סוג השירות הרצוי, ניתן לבחור יותר מאחד