רוצה לשוחח

פניה בוואטסאפ

פניה במייל

השקעות נדל"ן בלרנקה: הזדמנות נדירה ליהנות מצמיחה כלכלית, איכות חיים גבוהה ותשואה שנתית נאה

לרנקה, עיר חוף יפהפייה עם כלכלה משגשגת, אשר מושכת תיירים ומשקיעים כאחד בשנים האחרונות. מדריך מקיף זה נועד לשפוך אור על ההיבטים המרכזיים של מחוז לרנקה, בין אם אתה מעוניין בהשקעות בנכסי מגורים, דירות נופש, או בקניית נכס להשכרה לטווח קצר או ארוך.

מיקום וסקירה כללית של מחוז לרנקה

ממוקם על החוף הדרומי של קפריסין, מחוז לרנקה הוא אחד מששת המחוזות של המדינה. זהו אחד האזורים המבוקשים ביותר בקפריסין, הידוע בחופי ים מהיפים שיש לאי, ובחופים החוליים הבתוליים שלו, ומציע שילוב אטרקטיבי של יופי טבעי, היסטוריה עשירה ותרבות מגוונת וססגונית.

מחוז לרנקה מורכב מהעיר לרנקה, שהיא בירת המחוז, וממספר ערים וכפרים קטנים יותר. אלה כוללים בין היתר את יעד התיירות הפופולרי אורוקליני, את הכפרים המסורתיים קיטי ו-פרווליה, והעיירה השקטה מזוטוס. הרובע ממוקם בנוחות – כ- 45 דקות נסיעה לבירה ניקוסיה ו-30 דקות נסיעה מהעיר התוססת לימסול.

בית כפרי בקפריסין- פרווליה
בית כפרי בקפריסין- פרווליה

העיר לרנקה, העיר השלישית בגודלה בקפריסין, היא מוקד פעילות כלכלי ותרבותי, בעיר לרנקה יש מרינה מודרנית וטיילת שוקקת שלאורכה עצי דקל. אזור זה, הידוע בכינויו 'פיניקודה', הוא הלב החברתי והתרבותי של העיר, עמוס בבתי קפה, ברים, מסעדות וחנויות.

ברנקה נמצא גם שדה התעופה הבינלאומי הראשי של האי, מה שמקנה גישה קלה ליעדים בינלאומיים רבים. המיקום האסטרטגי הזה, בשילוב הקסום שלו בין המראה היסטורי ותרבות מודרנית, הוא זה שהופך את רובע לרנקה למיקום מעולה להשקעה בנכסים.

בתים כפריים וחיים עירוניים במחוז לרנקה

רובע לרנקה מציע מגוון של אזורים שמהווים אבן שואבת, בעל קסם ויתרונות הייחודיים לו. העיר לרנקה עצמה היא גן עדן עירוני, המשלבת אורח חיים קוסמופוליטי עם חוף ים ציורי. טיילת פיניקודס המפורסמת שלה היא מוקד פעילות, המושך אליה מקומיים ותיירים כאחד עם בתי הקפה, המסעדות וחנויות הבוטיק הרבות שיש בה.

חוף ים בלרנקה
לרנקה מציעה חופי ים מהיפים בקפריסין

אבל יש יותר במחוז לרנקה מאשר העיר עצמה. הרובע הוא גם ביתם של מגוון ערים וכפרים המציגים את המגוון התרבותי והקסם המסורתי של קפריסין.

Athienou ו-,Skarinou הכפרים האותנטיים, משלבים מסורת ואורך חיים קפרסאי שליו, בתי אבן ייחודיים, טברנות מקומיות וכנסיות אורתודוקסיות. נכס באזורים אלה צפוי למשוך את אלו המחפשים השכרה לטווח ארוך או אורח חיים שקט ורגוע.

מזוטוס, לעומת זאת, מתפתחת במהירות, עם קהילות מגורים חדשות שצצות בתוך הנוף הציורי שלה. זוהי בחירה מצוינת עבור אנשים השוקלים השקעה בפיתוחי נכסים חדשים.

דמוגרפיה ומצב סוציו-אקונומי של מחוז לרנקה

במחוז לרנקה יש אוכלוסייה מגוונת, עם שילוב מעניין של קפריסאים מקומיים ותושבים בינלאומיים, כולל מספר הולך וגדל של ישראלים. נכון למפקד האוכלוסין האחרון, המחוז מתהדר באוכלוסייה של למעלה מ-140,000 תושבים, כאשר העיר לרנקה היא האזור המאוכלס ביותר.

הפרופיל החברתי-כלכלי של המחוז מגוון באותה מידה, עם אנשים מרמות הכנסה ומשלח יד שונים. תיירות, נדל"ן ושירותים הם המניעים העיקריים של הכלכלה המקומית, ומספקים שפע של הזדמנויות עסקיות.

רמת החיים במחוז לרנקה גבוהה, במיוחד בעיר ובאזורים ממוקדי תיירות. התשתיות והשירותים מפותחים היטב, ומספקים לתושבים את כל השירותים שהם עשויים להזדקק להם כגון שירותי חינוך, בריאות ותחבורה ציבורית (באופן כללי, בקריסין הרוב שוכרים או קונים רכב פרטי בגלל העלויות הנמוכות), מה שהופך את המחוז למקום אטרקטיבי לחיות בו, לעבוד ולהשקיע בו.

הכלכלה האיתנה של הרובע ומגוון האוכלוסייה תרמו לשוק נדל"ן שופע, עם נכסים החל מדירות יוקרה על חוף הים ועד בתים כפריים, בכפרים שמחוץ לעיר. קשת רחבה זו של אפשרויות הופכת את מחוז לרנקה להצעה אטרקטיבית עבור מגוון רחב של משקיעים.

הקהילה היהודית בלרנקה

הקהילה היהודית בלרנקה קטנה אך תורמת לרוח הרב-תרבותית של העיר. קהילה זו גדלה משמעותית בשנים האחרונות, עקב הגברת הזרם של משקיעים ותושבים ישראלים.

בלרנקה נמצא בית הכנסת הראשון באי, והוא השני בלבד פרט לבית הכנסת בפאפוס. בית הכנסת לרנקה, המהווה מוקד לחיי דת וקהילה יהודית. מתקיימים בו תפילות שישי, חגיגות ואירועים קהילתיים, המטפחים תחושת אחווה ומעניקים בית רוחני לתושבים ולמבקרים יהודים.

יתר על כן, אוכל כשר ומשאבים חינוכיים יהודיים זמינים בקלות, התורמים לנוחות ולנוחות של החיים היהודיים בלרנקה. בהתחשב באלמנטים אלו, אין זה מפתיע שלרנקה הפכה ליעד מועדף על משקיעי נדל"ן ישראלים.

מוסדות חינוך במחוז לרנקה

במחוז לרנקה מערכת חינוך מקיפה המשרתת את אוכלוסיית התושבים המגוונת שלו. יש מגוון רחב של מוסדות חינוך, מגני ילדים ועד אוניברסיטאות, ששומרים על סטנדרטים חינוכיים גבוהים.

למשפחות עם ילדים שהולכים לבית ספר, יש בחירה בין בתי ספר ציבוריים מקומיים, מוסדות פרטיים ובתי ספר בינלאומיים. האקדמיה האמריקאית לרנקה ו-Pascal English School הם מבתי הספר הבינלאומיים המובילים במחוז, המציעים תכניות לימודים מוכרות ברחבי העולם כמו הבגרות הבינלאומית וה-A-Levels הבריטי.

בית הספר האמריקאי לרנקה
בית הספר האמריקאי לרנקה

במגזר המוסדות להשכלה גבוהה, המחוז הוא ביתם של מוסדות בולטים כמו אוניברסיטת מרכז לנקשייר קפריסין (UCLan קפריסין), ומכללת אלכסנדר. מוסדות אלה מושכים סטודנטים לא רק מקפריסין אלא מכל העולם, הודות למגוון המגוון של תוכניות לתואר ראשון ושני. בשנת 2022, UCLan קפריסין הייתה ביתם של למעלה מ-1,500 סטודנטים, מה שמשקף את המשיכה הבינלאומית שלה.

נוכחותם של מוסדות חינוך אלו במחוז תורמת לביקוש לנכסים להשכרה, במיוחד אלה הממוקמים בסמוך לקמפוסים אלו. היבט זה מחזק עוד יותר את כוח המשיכה של לרנקה כיעד להשקעה.

אקלים כלכלי והזדמנויות עסקיות בלרנקה

הנוף הכלכלי של לרנקה מגוון ומראה צמיחה יציבה לאורך שנים, עם הזדמנויות על פני מגזרים שונים. המניעים הכלכליים העיקריים בלרנקה הם תיירות, נדל"ן, קמעונאות ושירותים ציבוריים שונים. מיקומה של לרנקה כאחד מיעדי התיירות העיקריים של קפריסין מבטיח צמיחה כלכלית עקבית ומציע הזדמנויות עסקיות רבות, במיוחד במגזרים הקשורים לאירוח ולפנאי.

בשנים האחרונות, לרנקה חווה תנופת נדל"ן, ומושכת אליה משקיעים בינלאומיים, ביניהם רבים מישראל. הזינוק בהשקעות בנכס עורר את הכלכלה המקומית ויצר הזדמנויות רבות לניהול נכסים, שיפוץ ושירותים רלוונטיים נוספים. כנסו דרך הפה כדי לעיין במבחר נכסי נדל"ן בלרנקה.

בנוסף, הנמל והמרינה של לרנקה הם מוקדים כלכליים משמעותיים, התומכים בתעשיות כמו ספנות, לוגיסטיקה ויאכטות. בימים אלו, תוכניות לפיתוח והרחבת הנמל והמרינה יוצאות לדרך, מה שיביא לחיזוק נוסף של הכלכלה המקומית.

פעילויות תרבות ופנאי במחוז לרנקה

לא חסרות פעילויות פנאי ופנאי ברובע לרנקה, מה שהופך אותו למיקום אידיאלי עבור אלה המחפשים אורח חיים מאוזן. מחופים בתוליים לאתרים היסטוריים, ומרחובות קניות שוקקים ועד שבילי טבע שלווים, בלרנקה יש משהו לכולם.

הרובע מתגאה בכמה מהחופים היפים ביותר של קפריסין, לרבות חוף פיניקודס, חוף מקנזי וחוף יאנת'ס, אשר מציעים שלל פעילויות של ספורט ימי, או סתם מקום לנוח לצד חופים בדרוג דגל כחול(Blue Flag, הדירוג הגבוהה ביותר מבחינת ניקיון ויופי).

ספורט ימי בלרנקה
ספורט ימי בלרנקה

לחובבי היסטוריה ותרבות, האתרים העתיקים של לרנקה, כמו אמת המים של קאמרס, טירת לרנקה והאתר הארכיאולוגי של צ'וירוקויטיה, מציעים הצצה לעבר העשיר של האזור.

חובבי טבע יכולים ליהנות מצפייה בציפורים באגם המלח של לרנקה, ביתם של להקות פלמינגו במהלך חודשי החורף, או לטייל במסלול ההליכה הציורי של קייפ קיטי.

יתר על כן, לעיר לרנקה יש חיי לילה תוססים, עם ברים, מועדונים ומסעדות רבים שבהם אפשר ליהנות ממטבח מקומי ובינלאומי, משקאות ובידור.
כל האלמנטים הללו יחד יוצרים מחוז שלא רק מושך לגור בו, אלא גם אטרקטיבי להשכרות נופש לטווח קצר, היבט נוסף שיש לקחת בחשבון בעת השקעה בנדל"ן בלרנקה.

טעימה מההיסטוריה של מחוז לרנקה

ההיסטוריה של לרנקה, אחת הערים המאוכלסות והעתיקות בעולם, היא סיפור מרתק שנפרש על פני 3,000 שנים אחורה. העיר, שנוסדה על ידי היוונים הקדמונים במאה ה-14 לפני הספירה, נודעה במקור בשם קיטיון, או קיטים. העיר-מדינה הייתה מרכז ימי ומסחר משמעותי, הידוע גם במכרות הנחושת העשירים שלה.

במאה ה-8 לפני הספירה, המתיישבים הפיניקים הרחיבו את העיר וקיטיון הפכה למרכז חשוב לפולחן האלה אסטרטה. בתקופה זו נולד כאן הפילוסוף המפורסם זינו מקיטיון, מייסד האסכולה הסטואית לפילוסופיה.

לאחר חלוקת האימפריה הרומית בשנת 395 לספירה, קפריסין, כולל לרנקה, הפכה לחלק מהאימפריה הרומית המזרחית, הידועה בשם האימפריה הביזנטית. כמה כנסיות ביזנטיות, מנזרים וקפלות הוקמו בלרנקה בתקופה זו, כולל כנסיית לזרוס הקדוש, נקודת ציון היסטורית ודתית מרכזית.

לרנקה, כמו שאר קפריסין, הייתה עדה לכמה כיבושים ושליטים במהלך מאות השנים, כולל הפרנקים, הוונציאנים, העות'מאנים והבריטים. כל אחד מהם הותיר חותם ייחודי על התרבות, הארכיטקטורה והאיפור הדמוגרפי של לרנקה, ותרם לאופיו העשיר והרב-תרבותי של הרובע שנמשך עד היום.

ב-1974, בעקבות הפלישה הטורקית, לקחה לרנקה תפקיד חדש כנמל הראשי של הרפובליקה של קפריסין, לאחר סגירת הנמל במחוז פמגוסטה. כיום, הוא ממשיך להתפתח ולצמוח, וממזג את המורשת ההיסטורית העשירה שלו עם אווירה קוסמופוליטית מודרנית.

נדל"ן במחוז לרנקה: סקירה כללית

שוק הנדל"ן של לרנקה נמצא במגמת עלייה מתמדת בשנים האחרונות, ומושך משקיעים מקומיים וזרים כאחד. הרובע ידוע במגוון הנכסים שלו, החל משטחי יוקרה על חוף הים ועד לדירות במחיר סביר בעיר, המספקים מגוון אפשרויות למשקיעים.

האזורים של העיר לרנקה, Pervolia, Oroklini ו-Dhekelia פופולריים במיוחד, הודות לקרבתם לחוף ולשירותים. רוב הנדל"ן למגורים באזורים אלה מגיעים לרוב עם נוף לים, בריכות שחייה ומתחמי מגורים סגורים. כחלק מההתפתחות של המחוז, כמות משמעותית של השקעות הופנתה לשיפור התשתיות והשירותים, תוך שיפור הפן האסטטי שלו.

מנקודת מבט רגולטורית, תוכנית ויזת הזהב של ממשלת קפריסין, המציעה תושבות למשקיעים הרוכשים נכס בשווי של לפחות 300,000 אירו, הייתה מניע מרכזי להשקעות זרות בשוק הנדל"ן של לרנקה. זה הביא לעלייה משמעותית בעסקאות רכוש הכוללות אזרחים שאינם מהאיחוד האירופי.

מחיר ממוצע לנכס בלרנקה

מחיר הנכס הממוצע בלרנקה משתנה בהתאם לסוג ומיקום הנכס. נכון לשנת 2022, המחיר הממוצע לדירת שני חדרי שינה סטנדרטית במרכז העיר לרנקה עומד על סביב 160,000-180,000 אירו. עבור נכס דומה באזורי הפרברים או הכפרים שמסביב, המחירים יכולים להיות נמוכים במידה ניכרת, ונעים בין 100,000 ל-140,000 אירו.

למעוניינים בנכסי יוקרה, וילות על חוף הים במקומות יוקרתיים כמו Dhekelia יכולות להגיע למחירים של למעלה מ-850,000  אירו. מצד שני, נכסים ישנים יותר במיקומים פחות פופולריים מציעים הזדמנויות למי שמחפש מציאה, כאשר המחירים לרוב מתחת ל-100,000 אירו.

החזר ROI מקנייה ומכירה של נכס בלרנקה בשנת 2022

ההחזר על ההשקעה (ROI) בשוק הנדל"ן של לרנקה היה די מושך בשנת 2022. הרובע ראה עלייה שנתית ממוצעת של כ-5-6% עבור נכסים למגורים, תלוי במיקום ובסוג הנכס. זה יצר תנאים נוחים למשקיעים המחפשים רווחי הון.

במונחים של תשואות שכירות, לרנקה מציעה תשואות תחרותיות. תשואת השכירות הממוצעת ברוטו עבור דירות בלרנקה היא בסביבות 4-5%, בעוד שעבור וילות היא בדרך כלל בטווח של 3-4%. ניתן להשיג תשואות גבוהות יותר עם השכרות לטווח קצר, במיוחד עם נכסים הממוקמים ליד חוף הים או אתרי תיירות פופולריים.

הביקוש להשכרה לטווח קצר קיבל דחיפה משמעותית על ידי מגזר התיירות המשגשג של הרובע ועלייתן של פלטפורמות כמו Airbnb.

לסיכום, לרנקה מציעה הזדמנויות אטרקטיביות למשקיעי נדל"ן המבקשים ליהנות מעלי הון והכנסות משכירות. עם זאת, כמו בכל השקעה, מומלץ לקונים פוטנציאליים לעשות מחקר משלהם ולשקול התקשרות עם מומחה נכסים מקומי כדי לנווט בשוק בצורה יעילה.

תוכן עניינים

נכסים אטרקטיביים
מחיר: 640,000 €
מחיר: 1,700,000 €
מחיר: 182,000 €
מחיר: 188,000 €
יש לכם שאלות?

השאירו לנו פרטים וניצור קשר בהקדם

בחרו מתי נוח לכם שנחזור אליכם
אולי יעניין אותכם גם:
מדריך מקיף: כמה עולה לחיות בקפריסין?
היתרונות של רכישת דירה על הנייר בקפריסין
סקירה כללית של מחוז פמגוסטה בקפריסין
מבט על העיר פאפוס
מידע שימושי למבקרים ומשקיעים בפאפוס
הזמנה לוובינר השקעות מעבר לים

יש לכם הון עצמי של 600 אלף ש"ח ואתם מעוניינים בצבירת נכסי נדל"ן מניבים?

יש לנו טיפים בשבילכם איך עושים את זה בקפריסין! מדי כמה שבועות אנו עורכים וובינרים שילמדו אתכם כיצד לזהות עסקאות עם פוטנציאל גבוה, כיצד לגייס הון, וטעויות להימנע מהן ברכישת נכסים.

מלאו את הפרטים הבאים

ונציג יחזור אליך בהקדם!

אנא בחרו את סוג השירות הרצוי, ניתן לבחור יותר מאחד