רוצה לשוחח

פניה בוואטסאפ

פניה במייל

נדל"ן בפאפוס | וילות בפאפוס למכירה| דירות למכירה בפאפוס

מחיר (prices) - slider
מחיר (prices) - inputs
  €
  €
מחיר: 245,000 €

פאפוס

מחיר: 260,000 €
מחיר: 265,000 €
מחיר: 185,000 €
מחיר: 420,000 €
מחיר: 190,000 €
מחיר: 750,000 €
מחיר: 260,000 €
מחיר: 160,000 €
מחיר: 425,000 €
מחיר: 330,000 €
מחיר: 650,000 €
מחיר: 575,000 €

באיזה אזור כדאי להשקיע בנכס מניב בפאפוס (קפריסין)

ניתוח מקיף של הזדמנויות השקעה בקפריסין

פאפוס הייתה ידועה בעבר כפינה שלווה ומנומנמת בקפריסין. היא נודעה בעיקר בזכות האתרים הארכיאולוגיים שלה וחופה המפתה. בעת האחרונה, פאפוס עברה שינויים יוצאי דופן. בזכות התערבות ממשלתית בשנים האחרונות, מחוז פאפוס קיבל תפנית, וכיום הוא משמש כמודל לצמיחה ומודרניזציה מבלי לאבד את הקסם התרבותי שהופך אותו לייחודי. מאמר זה בוחן את השינוי של פאפוס ומצביע על הגורמים שהופכים אותה ליעד תיירותי קסום וכיעד מבוקש להשקעה בנדל"ן.

פאפוס כמוקד משיכה לתיירים

מחוז פאפוס, אשר שוכן בצידו הדרומי של האי, מאופיין כמקום עם נוף ציורי וטבעי, אפוף בהיסטוריה.

באזור ישנם ממצאים ארכיאולוגים רבים, כמו איי המלכים בפארק הארכיאולוגיה של פאפוס אשר מושך אליו אנשי מקצוע רבים מתחום הארכיאולוגיה מכל רחבי העולם.

מסופר, כי לאורך חופי פאפוס נולדה האלה אפרודיטה, מה שנותן למקום מֵמד מיתי אשר הופך את המקום לקסום אף יותר.

לאורך העשור האחרון, פיתוחים טכנולוגיים ומודרניים רבים נעשו בחלק זה של האי. פאפוס כיום היא שילוב של אזור מודרני, מפותח טכנולוגית, ושל מראה עתיק ומיוחד השוכן לאורך חופים קסומים.

כתבנו מדריך מקיף שייתן לכם את כל המידע הרלוונטי על מחוז פאפוס שכולל אתרי תיירות מומלצים, מחירי מחייה, נתונים דמוגרפיים ועוד.

שילוב של מאפיינים אלו מושך תיירים רבים כל שנה, מה שעוזר לאזור להתפתח בקצב מהיר. התפתחות זו מעוררת עניין בקרב משקיעים בתחומים שונים, בייחוד בתחום הנדל"ן.

נתונים עדכניים מראים שסצנת הנדל"ן במחוז פאפוס הפכה למשגשגת במיוחד בשנים האחרונות, עד לרמות שוברות שיאים.

שוק הנדל"ן בקפריסין – שנת 2023 הייתה שנה יוצאת דופן!

בהסתכלות ברמת המאקרו על שוק הנדל"ן הקפריסאי ההולך וגדל, ראינו עלייה בהיקפי הבנייה והרכישה של נכסים בשנת 2023, עד כדי שבירת שיאים חסרי תקדים בעסקאות ועלייה בערכי הנכסים.

תשואות על השקעות בנדל"ן בקפריסין
תשואות על השקעה בנדל"ן בקפריסין- נא לקחת בחשבון כי הערכים בטבלה מייצגים את שיעור השינוי באחוזים בערכי הנכסים לכל קטגוריה במהלך התקופות הזמן המצוינות. האחוזים מציינים את ההגברה או ההפחתה בערכים.

ערי חוף כמו לרנקה ופאפוס הפכו לאזורי ביקוש, שם נרשמו העליות הכי משמעותיות במכירות נכסים.

את העלייה במחירי הנדל"ן למגורים לאורך קווי החוף הנחשקים הללו ניתן לייחס במידה רבה לזינוק בביקוש מצד משקיעים זרים, המונע על ידי המדיניות האטרקטיבית של קפריסין שמציעה תמריצים משכנעים לתאגידים ולמשקיעים בינלאומיים.

נוף הנדל"ן של קפריסין מתחלק היסטורית בין מוקדים עירוניים גדולים, כמו: ניקוסיה, לימסול ולרנקה, אשר הושפעו בעיקר מהביקוש המקומי. לעומת זאת, אזורי נופש על חוף הים, כמו פאפוס ופמגוסטה, הסתמכו במידה רבה על השקעות זרות.

ההתעניינות מצד משקיעים זרים, במיוחד אזרחים שאינם באיחוד האירופי, נובעת מתוכנית ה"מגורים הקבועים" של קפריסין אשר מעודדת השקעות חוץ בתמורה למגורי קבע באי.

הרחבנו על הנושא של תוכנית מגורי הקבע במדריך לרילוקשיין לקפריסין.

בשנת 2023, משקיעים זרים העדיפו בעיקר לרכוש נכסים בלימסול, פאפוס ולרנקה, המהווים 90% מהעסקאות באזורים אלה.

הזרם של השקעות זרות לא רק הקפיץ את מכירות הנכסים אלא גם חיזק כלכלית את האזורים האלו, מה שהוביל לפיתוח תשתיות ולהגדלת היצע בהזדמנויות עבודה.

נדל"ן בפאפוס – השוואה בין שנים קודמות לשנת 2024

מהדוחות האחרונים אשר פורסמו ע"י חברות כגון PwC, שנת 2023 התאפיינה בכמות שיא של עסקאות בסקטור הנדל"ן במחוז פאפוס.

ברבעון השני של 2023 לבדו, היקף עסקאות הנדל"ן עמד על כ-190 מיליון אירו, מה שביסס את מעמדה של פאפוס כיעד מרכזי למשקיעים ולרוכשי מגורים כאחד.

שוק הנדל"ן בפאפוס מגוון בנכסים אשר יש לו להציע, מה שמבטיח שניתן למצוא תמיד נכס לכל קונה. כ-90 מיליון אירו מסך כל המכירות אשר יצאו לפועל ברבעון השני של 2023 היו נכסי יוקרה, ועסקאות של נכסים במחירים "ברי השגה" בכ-100 מיליון אירו נוספים באותו הרבעון. מגמה זו מצביעה על הגיוון הרב של סוגי המשקיעים וההיצע שיש למחוז זה להציע.

נתוני המחצית הראשונה של שנת 2023 מעידים כי מגזר הנדל"ן משגשג ביותר. סך הכול נמכרו בפאפוס כ-851 נכסים: בתים, דירות, קרקעות ושדות, שהצטברו לשווי כולל מדהים של 193.8 מיליון אירו. היקף מכירות זה מצביע על שוק פעיל ובריא כאחד.

  • היקף מכירות של דירות הגיע להיקף של 46.1 מיליון אירו.
  • וילות וצמודי קרקע הגיעו להיקף של כ-100 מיליון אירו.
  • היקף המכירות של שדות, חלקות קרקע ומגרשים היה לא פחות מרשים, ותרם למעלה מ-50 מיליון אירו.

מספרים אלו מציגים את האינטרסים המגוונים של הקונים ומצביעים על היציבות של כל אחד מפלחי השוק.

העלייה הניכרת ביותר הייתה בדירות בטווח המחירים של 100,000-200,000 אירו. העובדה ש- 60% אחוז מהדירות שנמכרו היו בטווח של 50,000-200,000 אירו מדגישה עוד יותר את המשיכה הרחבה של המחוז. המגמות המבטיחות נמשכות במגזר הדיור כאשר פאפוס אחראית ל-30.8% מסך מכירות הבתים בקפריסין. רוב מכירות הבתים היו בשוק הביניים, בין 100,000 ל-500,000 אירו, מה שמצביע על שוק חזק שנגיש למגוון רחב של תקציבים והעדפות.

בזכות המבחר העשיר של אפיקי השקעה ונתוני מכירות מבטיחים, מחוז פאפוס ממשיך לבסס את עצמו כאזור ביקוש בתחום הנדל"ן הן למשקיעים והן למגורים.

למשקיעים שמחפשים נכסים בשוק הדינמי של פאפוס, חיוני להתעדכן במגמות האחרונות ובתחזיות התמחור שיכולות להשפיע על החלטות ההשקעה שלהם. מחוז פאפוס נמצא בפתחה של עלייה משמעותית בהערכות שווי הנכסים כאשר מחירי המכירה של דירות ובתים צמודי קרקע צפויים לטפס. במהלך שנת 2024, התחזיות מראות שטווחי המחירים ינועו בין 2,500 ל-3,500 אירו למ"ר, מה שמסמן עלייה ניכרת מהתעריפים של שנת 2023 שעמדו על 2,000-3,000 אירו למ"ר.

בעוד שמחירי המכירה של נדל"ן למגורים בפאפוס צפויים לחוות עלייה, מחירי השכירות בה צפויים להישאר יציבים, הגם שמחירי השכירות בערים במחוזות אחרים בקפריסין צפויים להיות במגמת עלייה בשנה הקרובה.

במונחים של נתונים היסטוריים, בתים צמודי קרקע בפאפוס ראו שינוי בערכם בשנים האחרונות.

בשנת 2021, התמחור למ"ר עבור נכסים מסוג זה נע בין 2,500 אירו ל-2,800 אירו. נתון זה משקף ירידה קלה מ-2,800 אירו ל-3,000 אירו בשנת 2020.  עם זאת, מחיר המכירה למ"ר הגיע לשיא: מ-3,000 אירו ל- 3,600 אירו, ומחיר המכירה הגבוה ביותר שנרשם בין 2017 ל-2019 עומד על 4,200 אירו למ"ר.

מחיר דירה בקפריסין לפי מטר
***מחיר ממוצע למטר נדל"ן בקפריסין***

 

כאשר בוחנים את תחום הדירות בפאפוס, התעריף הרגיל נופל בממוצע בין 1,400 אירו ל-1,700 אירו למ"ר, שהוא תחרותי בהשוואה למחוזות קפריסאים אחרים, כמו: לימסול ב-2,420 אירו, ניקוסיה ב-1,930 אירו ולרנקה ב-1,435 אירו למ"ר.

באילו שכונות כדאי להשקיע בפאפוס?

ברמת המאקרו – הטווח הממוצע של מחירים לנדל"ן בפאפוס עומד בין 160,000 אירו ועד למיליון אירו, תלוי באזור הביקוש.

העיר העתיקה – מרכז פאפוס: ליבה של העיר פאפוס מציע נכסים הנעים בין 146,000 אירו לדירת חדר שינה אחד, ועד 417,000 אירו לבית צמוד קרקע עם שלושה חדרי שינה בממוצע.

מוסלאס אקסו וריסי: באותו טווח מחירים כמו בעיר העתיקה תמצאו את אזור מוסלאס אקסו וריסי, הממוקם בנקודת תצפית גבוהה עם נוף פנורמי.

זהו מיקום מדהים עבור קונים ממעמד הביניים הגבוה וקונים בינלאומיים. בחודשים האחרונים החלה מגמת עליית מחירים באזור זה.

קאטו-פאפוס: שכונה ציורית עם אווירה מעולה הנמצאת בקרבה לנמל השוקק ולאתרים היסטוריים. קאטו-פאפוס היא אזור מבוקש במיוחד עבור נכסים מפוארים עם מגוון דמוגרפי של תושבים ומחירים משתנים בין חלקה לחלקה:

נמל פאפוס/אזור תיירות: הנכסים כאן נעים בין 158,000 אירו לדירת חדר ועד 392,000 אירו בממוצע לווילות/ צמודי קרקע עם שלושה חדרי שינה.

אזור קברי המלכים (בקרבה לים): המחירים נעים בין 213,000 אירו לדירה עם חדר שינה אחד ועד 413,000 אירו בממוצע לווילה עם שלושה חדרי שינה.

שכונת יוניברסל: מציעה דירות ובתים דו-משפחתיים (דופלקס) ב-145,000 אירו, עם וילות צמודי קרקע במחיר של 392,000 אירו בממוצע.

פרברי פאפוס: שילוב של אוכלוסיות מקומיות ואוכלוסיות של תושבים ממדינות שונות שעברו לאי ואינם אזרחים קפריסאים. המרחק מפרברים אלו למרכז העיר הוא דקות ספורות ממרכז העיר ומשכונות כמו ירוסקיפו וכלורקס, המציעות אפשרויות לרכישה והשקעה חסכוניות יותר.

שכונת אנברגוס: שכונה של בתים צמודי קרקע ווילות. נכס עם שלושה חדרי שינה יעלה בממוצע כ- 352,000 אירו.

אזורי חוף מרוחקים ממרכז העיר פאפוס: באזורים אלו, כולל פוליס ואזור הכפר קורל ביי ופאיה, אפשר למצוא מגוון של נכסים, החל מדירות במחיר סביר ועד וילות יוקרתיות.

לכל שכונה בפאפוס יש קסם, אופי ופוטנציאל השקעה הייחודי רק לה. כמו כן, כל שכונה מספקת מגוון עשיר של נכסים ותקציבים.

בין אם מחפשים וילות יוקרתיות ובין אם מחפשים דירות במחירים סבירים בקהילות צומחות, פאפוס מציגה פורטפוליו (תיק השקעות) נרחב למשקיעים ולרוכשי דירות למגורים כאחד.

לסיכום

מגזר הנדל"ן של קפריסין צופה שנה חיובית נוספת בשנת 2024, בעקבות המשך הביקוש לאורך ערי החוף שלה. עם זאת, צמיחה מתמשכת מחייבת השקעות בתשתיות, ייעול בירוקרטיה ופיתוח מתקני חינוך. התגברות על אתגרים אלו תחזק את מעמדה של קפריסין כיעד אטרקטיבי הן למשקיעים והן לתושבים בשנים הקרובות.

בין אם אתם שוקלים רכישת נכסי מגורים יוקרתיים, מחפשים בית נופש יוקרתי ליד הים או חכירה של מיזמי נדל"ן מסחריים, פאפוס מציעה מגוון הזדמנויות. סצנת הנדל"ן המתפתחת שלה היא נרטיב של התקדמות ופוטנציאל, מגדלור המאותת לקונים פוטנציאליים ומשקיעים ותיקים כאחד שפאפוס היא לא רק מקום לבקר בו אלא מקום להיות ולחיות בו.

 

קרא עוד

רוצים לקבל מידע על אפשרויות השקעה נדל"ן בקפסין?

מלאו את הפרטים הבאים , ונציג יחזור אליך בהקדם!

הזמנה לוובינר השקעות מעבר לים

יש לכם הון עצמי של 600 אלף ש"ח ואתם מעוניינים בצבירת נכסי נדל"ן מניבים?

יש לנו טיפים בשבילכם איך עושים את זה בקפריסין! מדי כמה שבועות אנו עורכים וובינרים שילמדו אתכם כיצד לזהות עסקאות עם פוטנציאל גבוה, כיצד לגייס הון, וטעויות להימנע מהן ברכישת נכסים.

מלאו את הפרטים הבאים

ונציג יחזור אליך בהקדם!

אנא בחרו את סוג השירות הרצוי, ניתן לבחור יותר מאחד