רוצה לשוחח

פניה בוואטסאפ

פניה במייל

נדל"ן בניקוסיה | וילות בניקוסיה למכירה | דירות למכירה בניקוסיה

מחיר (prices) - slider
מחיר (prices) - inputs
  €
  €
מחיר: 231,000 €

ניקוסיה

מחיר: 773,000 €
מחיר: 2,400,000 €
מחיר: 495,000 €
מחיר: 375,000 €
מחיר: 850,000 €
מחיר: 147,000 €
מחיר: 387,000 €
מחיר: 884,000 €
מחיר: 245,000 €
מחיר: 152,250 €

נדל"ן במחוז ניקוסיה:

ניתוח מקיף של היקף מכירות הנדל"ן בשוק של ניקוסיה:

מחוז ניקוסיה הוא אחד מ-6 המחוזות של קפריסין ובירתו היא ניקוסיה. כבירה המחולקת היחידה בעולם, ניקוסיה והסביבה שלה מהווים את לב האי, הכולל היסטוריה עשירה ויופי טבעי עוצר נשימה.

קצת על ההיסטוריה של מחוז ניקוסיה:

אזור זה משופע בהיסטוריה ותרבות: העיר העתיקה מוקפת בחומות ונציאניות ענקיות ומכילה את הריכוז הגבוה ביותר של מוזיאונים, גלריות לאמנות, כמו גם ציוני דרך דתיים והיסטוריים בכל קפריסין.

אם נצא מעט מגובולות העיר ניקוסיה, נגלה אזור כפרי שופע במטעי זיתים ויערות.

בשטח המחוז, ניתן למצוא איזכורים היסטורים של הריסות מימי ממלכות קדומות כמו טמסוס ואידליון (שתיהן ממוקמות מדרום לניקוסיה). טמאסוס נבנתה ליד מכרה נחושת עשיר שהוביל לשגשוג רב בתקופה הרומית. באותה התקופה קפריסין היתה מפורסמת בזכות מחצבי הנחושת שלה. באזור אידליון ישנו מוזיאון המציג חפצים מחפירות באזור.

מחוז ניקוסיה משתרע גם אל ההרים המכוסים באורנים, שם הנוף הופך ליותר ויותר ציורי, וכולל אטרקציות בולטות כמו מנזר מכיראס העתיק ומנזר אגיוס הרקלידיוס.

חוץ מעיר הבירה, ישנו מגוון של כפרים  הפרוסים לאורך נופים הרריים מקסימים המהווים חלק מהאזורים הכפריים של האזור. אחד המאפיינים הבולטים של כפרים אלו הוא הרחובות המרוצפים ובתי האבן השמורים היטב, המספקים הצצה לחיי הכפר המסרותיים של קפריסין.

שוק הנדל"ן של קפריסין בשנת 2023 והשפעתו על ניקוסיה:

בשנת 2023, תחום הנדל"ן בקפריסין גדל באופן משמעותי. נרמה עלייה ניכרת בעסקאות הנדל"ן ולצד עלייה במחירי הנכסים.

באופן מסורתי, מרכזים עירוניים כמו ניקוסיה, לימסול ולרנקה היו מוקדי הביקוש בשוק הנדל"ן של קפריסין, בעיקר עקב הביקוש מקומי. מצד שני, אזורי נופש על החוף כמו פאפוס ופמגוסטה מסתמכים במידה רבה על עניין מצד משקיעים זרים.

תוכנית מגורי הקבע של המדינה לפי השקעה מושכת משקיעים זרים, במיוחד אזרחים שאינם באיחוד האירופי, לקפריסין. הזרם הזה של השקעות זרות לא רק הקפיץ את מכירות הנכסים, אלא גם המריץ את הצמיחה הכלכלית באזורים אלה, וכתוצאה מכך נרשמה התקדמות בפיתוח התשתיות וגידול בהזדמנויות התעסוקה.

 

מה הגורמים שדחפו את ניקוסיה להיות יעד נדלנ"י מועדף?

מדיניות הממשלה של קפריסין שמה לה למטרה למשוך משקיעים זרים לקפריסין, בתקווה שמהלך זה ידחוף את כלכלת קפריסין. כחלק ממהלך זה, הצליחה קפריסין ליצור גל הגירה של אנשי מקצוע מיומנים מחו"ל אשר התיב במרכז העסקי של קפריסין, העיר ניקוסיה.

בזכות הגעה של אנשי מקצוע מגוונים, הכלכלה באזור מחוז ניקוסיה קיבלה דחיפה משמעותית אשר השפיעה על נראות המחוז לצד עלייה משמעותית במחירי הנדל"ן, למגורים ומסחריים כאחד.

נוף הנדל"ן של ניקוסיה המשיך בתפתחות המהירה שלו לאורך כל שנת 2023. נובמבר 2023 סימן צעד משמעותי עם קפיצה במכירות בשיעור מדהים של 15% בהשוואה לשנת 2022, וכעלייה של כ-40% סה"כ בין השנים 2022-2023.

בטווח החודשים שבין ינואר לנובמבר 2023, היקף העסקאות עלה ב-9%, מ-2,506 עסקאות לכ- 2,730.

דרישה לנכסי נדל"ן בקרב הקהילה המקומית:

לאחר בדיקה מעמיקה של רבעון 3 של שנת 2023, נמצא שיש דרישה חסרת תקדים לנדל"ן להשקעה, לא רק בקרב משקיעי חוץ, אלא גם מצד אזרחים קפריסאים.

מדיניות עידוד השקעות זרות מצד הממשלה, דחפה משקיעים רבים ממדינות כמו ישראל, אוקראינה, בריטניה ובלארוס, למנף את כספם בעיר ניקוסיה, מה שהכניס כסף רב ויצר אפשרויות תעסוקה רבות. מצב זה גרם לקפריסאם רבים להגיע למרכז הכלכלי של קפריסין בחיפוש אחר מקורות פרנסה שלא היו בהיצע בעבר.

היקף המכירות ברבעון השלישי של שנת 2023 עמד על כ- 1166 נכסים בניקוסיה, בשווי כולל של 165 מיליון אירו, מנכסים שכוללים נדל"ן למגורים לצד מגרשים ושטחי חקלאות.

רכישה של מקומיים לא מסתכמת רק ברכישת נדל"ן לצורך מגוריהם האישיים, אלא משקפת מגמה של רכישה לצורך השכרה, שהפכה לאי של יציבות כלכלית עבור קפריסאיים רבים בעקבות הדרישה העקבית לפתרונות דיור באזור זה.

לצד הדרישה המתגברת לנדל"ן למגורים בניקוסיה, עולה הדרישה גם לנכסים מסחריים אשר נותנים מענה בצורכי הפרנסה והשירותיים החיוניים עבור תושבי העיר בפרט והמחוז בפרט.

השוואה ממוצעת לעלויות נדל"ן בניקוסיה לשאר קפריסין:

עלות רכישת דירה משתנה בקפריסין, עם הבדלים בולטים למ"ר בהתאם למיקום ולאזור הגיאוגרפי. במרכז הערים המרכזיות נתוני המחיר לעלות למ"ר לדירות הם כדלקמן:

ניקוסיה: 2,466 יורו
לימסול: 3,462 יורו
לרנקה: 2,128 יורו
פאפוס: 1,891 יורו
פמגוסטה: 1,500 אירו

מחוץ לאזורים המרכזיים של הערים, העלות יורדת, ומספקת אפשרויות משתלמות יותר לקונים המחפשים נכסים בעלויות נמוכות יותר:

ניקוסיה: 1,933 יורו
לימסול: 2,421 יורו
לרנקה: 1,435 יורו
פאפוס: 1,948 יורו
פמגוסטה: 1,230 יורו

מחירים אלה יכולים להשתנות בהתאם למספר רב של גורמים, כגון ביקוש, היצע ומאפיינים ספציפיים של הנדל"ן. בנוסף, שינויים במחירים יכולים להתרחש עקב התנאים הכלכליים הנוכחיים או שינויים בשוק הנדל"ן, אשר צריכים להילקח בחשבון על ידי אלו המעוניינים להשקיע.

קרא עוד

רוצים לקבל מידע על אפשרויות השקעה נדל"ן בקפסין?

מלאו את הפרטים הבאים , ונציג יחזור אליך בהקדם!

הזמנה לוובינר השקעות מעבר לים

יש לכם הון עצמי של 600 אלף ש"ח ואתם מעוניינים בצבירת נכסי נדל"ן מניבים?

יש לנו טיפים בשבילכם איך עושים את זה בקפריסין! מדי כמה שבועות אנו עורכים וובינרים שילמדו אתכם כיצד לזהות עסקאות עם פוטנציאל גבוה, כיצד לגייס הון, וטעויות להימנע מהן ברכישת נכסים.

מלאו את הפרטים הבאים

ונציג יחזור אליך בהקדם!

אנא בחרו את סוג השירות הרצוי, ניתן לבחור יותר מאחד