רוצה לשוחח

פניה בוואטסאפ

פניה במייל

כללים חדשים למעמד של תושבות קבע

עדכון בנוגע לתקנות ההגירה לקפריסין 2023- מעכשיו יהיה קשה יותר לעשות רילוקיישן

החלטת הקבינט הקפריסאי האחרונה, המעדכנת את הקריטריונים לאזרחי מדינה שלישית המשקיעים בקפריסין, מגיעה במקביל לשורה ארוכה של צעדים אחרים שמשרד הפנים רוצה לנקוט כחלק משינוי מדיניות ההגירה.

בשבוע שעבר הכריז שר הפנים הקפריסאי, קונסטנטינוס יואנו, כי השינויים נחוצים "כדי לבטל חולשות" בקריטריונים הקיימים.

ההשקעה המינימלית נותרה ללא שינוי ועומדת על 300,000 אירו בנכס או בחברה שבסיסה בקפריסין המעסיקה לפחות חמישה אנשים.

שינוי מרכזי בכללים החדשים הוא שהמועמדים נדרשים להוכיח על בסיס שנתי כי שמרו על השקעתם וכן לעמוד ברף ההכנסה הנדרשת להם ולמשפחתם.

על המבקש להוכיח הכנסה שנתית של לפחות 50,000 אירו בשנה, לעומת 30,000 אירו כיום.

בנוסף, הצעדים האחרונים מבקשים להחמיר את מתן מעמד תושבות הקבע לקרובי משפחתו הקרובים ביותר של המבקש. בעבר, עם השקעה של 300,000 אירו ברכוש, אדם יכול היה להשיג תושבות קבע עבור הוריו וחותנו.

"עם העדכון האחרון, תושבות הקבע אינה מוענקת לאף בגיר אחר שלא השקיע את אותו הסכום בקפריסין", אמר דובר משרד הפנים ל"קפריסין מייל".

בן הזוג או בת של המשקיע יכול לקבל תושבות קבע וכך גם ילדיהם אם הם מתחת לגיל 18. ילדים לא נשואים בגילאי 18-25 יכולים להשיג אישור זה אם הם יכולים להוכיח שהם בעלי השכלה גבוהה, והוריהם יכולים להציג 10,000 אירו נוספים עבור כל אחד מהם.

"היישום הנוכחי של תוכנית ההתאזרחות על ידי השקעה הראה כי סעיפים מסוימים היו זקוקים לתיקון או להערכה מחדש בעוד שאחרות היו צריכות להיות מעוגנות מחדש בחוק. השינויים נועדו להתמודד עם כל חולשה שניתן לנצל".

בני זוג של המשקיע יכולים להתאזרח אם הם יכולים להוכיח הכנסה שנתית של לפחות 15,000 אירו בשנה.

הבקשות יאושרו על ידי שר הפנים והתהליך יימשך חודשיים, הסבירו במשרד. אגרה של 500 אירו מגיעה עם כל בקשה, כמו גם 70 אירו לכל מועמד. כל המועמדים חייבים להיות בעלי עבר פלילי נקי.

בעוד שהתאזרחות באמצעות בקשות השקעה מאושרות במהירות, הממשלה מתמודדת עם אתגרים בנוגע לבקשות תושבות קבע שנצברו עקב עיכובים פרלמנטריים.

במאי 2022 הוגשו תקנות חדשות שהוכנו על ידי משרד הפנים לדיון בוועדת הפנים של בית הנבחרים – ובסופו של דבר יובאו להצבעה בחוק. עם זאת, עד היום לא נדונו התקנות.

התקנות נוגעות למספר היתרים לשכירים, עצמאים ואנשים החיים מחסכונות שנצברו בחו"ל, מכוח תקנה 5 לתקנות הזרים וההגירה. למרות שהמועמדים אינם חייבים לגור בקפריסין, עליהם לבקר בקפריסין אחת לשנתיים.

על פי הדיווחים, התקנות הקיימות הן משנת 1988 ועל רקע האור הירוק הממתין לפרלמנט, משרד הפנים העדיף לגנוז בקשות קיימות עד להצבעה על התקנות החדשות.

למרות שמסגרת הזמן לטיפול בבקשות היא כ -18 חודשים, כיום היא משתרעת על פני 2.5 שנים.

במסגרת החוקית הקיימת, על המבקשים להוכיח כי רכשו או שכרו נכס בקפריסין – אם כי אין כללים לגבי מה חייב להיות השווי. עם זאת, ההכנסה השנתית חייבת להסתכם בלפחות 9,568 אירו ועוד 4,613 אירו לכל תלוי.

בעלי הכנסות מחו"ל חייבים להיות בעלי 15,000 עד 20,000 אירו בחשבון הבנק הקפריסאי שלהם.

הכללים החדשים הממתינים כעת לביקורת פרלמנטרית, כוללים הוראות לפיהן מהגר עצמאי (שאינו מעוניין לעבוד בקפריסין) חייב להגדיל את הכנסתו השנתית של 40,000 אירו בשנה ב -10,000 אירו. הם חייבים גם להיות בעלי נכס למגורים המוערך בשווי של 250,000 אירו.

עצמאים נדרשים להראות הסמכות וכישורים לביצוע עבודה בתחום התמחותם והון הולם – סכום שנקבע על ידי הממשלה. תחום העיסוק או השירות חייב לשמש גם לטובת קפריסין ולהיות בקנה אחד עם יעדי הפיתוח שלה. על העובד העצמאי למנוע מצב של יצירת "תחרות בלתי מוצדקת" בשוק העבודה המקומי.

מי שמבקש אישור הגירה באמצעות עבודה חייב לחתום על חוזה עבודה שאושר על ידי משרד ממשלתי, כאשר המעסיק נדרש לקבל את כל תשלומי המס והביטוח הלאומי שלהם על פי חוק. על מחפש העבודה לעמוד בתנאי שלא ייצור "תחרות בלתי מוצדקת" בתחום העבודה בו יועסק.

 

כתבה זו תורגמה מתוך עיתון Cyprus Mail בתאריך 30.4.2023

נכסים אטרקטיביים

מחיר: 330,750 €
מחיר: 477,000 €
מחיר: 390,000 €

יש לכם שאלות?

השאירו לנו פרטים וניצור קשר בהקדם

בחרו מתי נוח לכם שנחזור אליכם

אולי יעניין אותכם גם:

היתרונות של רכישת דירה על הנייר בקפריסין
סקירה כללית של מחוז פמגוסטה בקפריסין
נמל לרנקה
מידע שימושי למבקרים ומשקיעים ובלרנקה
מבט על העיר פאפוס
מידע שימושי למבקרים ומשקיעים בפאפוס

הזמנה לוובינר השקעות מעבר לים

יש לכם הון עצמי של 600 אלף ש"ח ואתם מעוניינים בצבירת נכסי נדל"ן מניבים?

יש לנו טיפים בשבילכם איך עושים את זה בקפריסין! מדי כמה שבועות אנו עורכים וובינרים שילמדו אתכם כיצד לזהות עסקאות עם פוטנציאל גבוה, כיצד לגייס הון, וטעויות להימנע מהן ברכישת נכסים.

מלאו את הפרטים הבאים

ונציג יחזור אליך בהקדם!

אנא בחרו את סוג השירות הרצוי, ניתן לבחור יותר מאחד